Sunday, November 8, 2009

Ada da Sonbahar - 08.11.2009

Ayhan Sicimoğlu'nunda dediği gibi; Ada "Hastasıyız efendim". Sevgili dostlar şimdi Prinkipodayız. Gelsin meezeeeleeeer, kalamata zeytinler, çinekoplar,biralar.
Tabi bunları hak etmek için bugün tam tamına hiç durmadan 4saat 40 dk yürüdük.Kısacası "Büyük ada turunu" yürüyerek gerçekleştirdik.
Birde üzücü bir olaya tanık olduk. Orman yolunda ilerlerken bir sürü viraj gördük. Tam ben ne tehlikeli olduklarını düşünürken 2 delikanlı bisikletleriyle virajı hızlıca döndü. Sonra tam arkamı döndüm korkunç bir fren ve yerde savrulan bir kız, hemen arkasından arkadaşının savrulduğunu gören diğer kız frene bastı ve basmasıyla oda toprak yola savrularak sürüklendi. Arkadan gelen faytoncu allahtan kenara çekti ve durdu.
Kızın suratı birkaç yerden fena çizilmişti ve kanıyodu. Faytoncudan sağlık ocağının numarasını aldım, aradım ama cevap vermiyordu, 112 yi aradam oda açınca kapattı. Son bir kez daha sağlık merkezini denedik ve ambulans istedik. Bu arada kızı yerden kaldırtmadım. Biraz su ve ıslak mendile kol ve elini sildik. Hoş diğer arkadaşı çok panik oldu ve ağlamaya başladı. Kendi düşüşünü unuttu. Halbuki ben onun için daha çok endişelenmiştim. Çünkü o yamaç aşağı yuvarlanmıştı, orada kayalar ve taşlar vardı. Allahtan başını vurmadı sadece dizi yaralandı.
Neyse erkek arkadaşlarını çağırdık... Kızı hareket ettirmemelerini söyleyerek oradan ayrıldık.
İşte böyle kaza geliyorum demiyor ve geliyor. Hayatımızda da herşey böyle değil mi her an herşey değişebiliyor.

Bugün ilk defa 18 yaşıma geri dönmek istedim...


3 comments:

Burcu said...

Kapı severler iş başında :)) Tuğla örülü kapı ve pencere fotosu çok başarılı

niloş said...

Enfes fotoğraflar bunlar. Hele şu ilk sarı badanalı ev..Ada 'yı ne çok özlemişim meğer ben..

A cup of Caffein said...

@Niloş,

Teşekkür ederim...:-) evet o evin renkleri çok güzeldi. Ama üst kısmını biraz kamufle ettim...:-)
Ada... ada... ada...
Ada da yaşamak var... Lodos olmasa kesinlikle yaşardım...:-)
Sevgiler.
arzu

About

.
 
google-site-verification: google6264df489a134469.html