Tuesday, August 13, 2013

Okuyucumdan gelen yoruma cevap

Bugün aldığım bir yorumu aynen paylaşıyorum,

"merhaba;
bloğunuzu 2009 yılından beri takip ediyorum uzun zamandır açamamıştım ve bugün izinliyim bloğu açtık kaldığım yerden okumak için ama çok büyük hayal kırıklığına uğradım güzelim fotoğraflar üzerindeki a cup of caffeine yazısı hiç hoşuma gitmedi bloğun ve fotoğrafların kalitesini düşürdüğünü düşünüyorum daha geriye doğru bakmadım ama inanın hiç de okumak içimden gelmedi varsa eski fotoğrafları yazısız haliyle değiştirmenizi ve bundan sonraki fotolarada bu çirkin yazıyı koymamanızı öneriyor ve istiyorum. çalışmalarınızda başarılar bu güzel bloğu bu şekilde ziyan etmeyin. "


Şu şekilde cevap vermek istiyorum,

2005 yılından beri blog yazıyor ve amatör olarak fotoğraf çekiyorum. Ancak son zamanlarda  bazı fotoğraflarımın  turizm firmalarının sitelerinde, fırsat sitelerinde ve bir kaç dergide izinsiz olarak kullanılmaya başladığını gördüm.
Acupofcaffeine kar amacı düşünülmeden sadece paylaşmak amacıyla açılmıştır.

Fotoğraflarımdaki imza yazısını bende beğenmiyorum. Ancak tamamen haksız kullanıma karşı korumaya yönelik bir önlemdir. Zira fotoğraflarımın  turizm şirketlerinden veya başka sitelerden kaldırılmasını istediğimde ispat niteliği taşımaktadır.

Son olarak, gezdiğim gördüğüm yerleri ve fotoğraflarımı paylaşmayı seviyorum, ancak bu siteden alınan her fotoğraf ve her yazı için kaynak gösterilmesinin bir nezaket kuralı ve emeğe saygı ifadesi olduğunu düşünüyorum. ,

Bu nedenle üzülerek, bundan sonraki fotoğraflarımda da bu imzanın yer alacağını bildirmek istiyorum.

İlginiz ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Arzu - Acupofcaffeine

4 comments:

Defne Soysal said...

Çok haklısın Arzucum.O kadar kötü niyetli insan var ki, insanı yazmaktan, fotoğraf çekmekten ve paylaşmaktan soğutuyorlar tabii arada olan iyi niyetli izleyicilere ve hayranlara oluyor. nasıl çarpık bir düzene mahkumuz ve korunmak için çirkinleşmeye esir oluyoruz. malesef ki malesef

New York Muhtari said...

Arzu bu senin siten, senin fotograflarin, diledigin gibi yayinlama hakkin var.. Bana gelen mesajlari gorsen gulersin, "sen cemtral parkt'tan baska birsey bilmezmisin, hep ayni yerler, ne kadar sikici, o kadar yildir oradasin baska yer mi yok??" vs... seytan dyor git her gun yesil elma resmi cek koy.. :-)))

yurdumun insani ya, sevmemek mumkun mu?

Anonymous said...

Kesinlikle davranışınızın haklı bir nedeni var.

Zeynep Özmen Ünlü said...

ben neden sizden böyle bir şey talep etmiyorum ki ;) bence gayet net ve acık gözüküyor hepsi. emeğinize sağlık.

About

.
 
google-site-verification: google6264df489a134469.html