Tuesday, June 20, 2017

Alaçatı - Çeşme devam

Haftasonu Çeşme- Alaçatı yaptık. Çeşme çok güzeldi ve ne yazık ki bomboştu. Satranç turnuvası vardı çocuklar oynuyorlardı eski kilisede onları seyretmek zevkliydi. Esnafta biraz ağırdan alıyordu sezon hazırlıkları devam ediyordu çünkü... Neyse Alaçatı inanılmaz... Tüm sandalyelerin ve masaların fotoğrafını çekemedim ama çekebildiğim kadar çok çektim. Sanıyorum 2006 yılı, 2009, 2012, 2015 yılı fotoğraflarım var.... Aradaki farkı öncesi ve sonrası diye yayınlamayı planlıyorum... Talep çok olunca herhalde böyle oldu. Mısırın 7,5 TL olduğu ıvır zıvır satılan yerlerin 15 kat arttığı bir .....
Ahhhhh biz İstanbullular gittiğimiz yerleri bozmasak.... Hoş Alçatıda her yer concept.En arka sokaklardaki köy evleri bile renkli pancurlu olmuş, pek bir toparlamışlar kendilerini... Ancak tüm bu bici biciler, concept halleri vs. pek bana hitap etmiyor.
Düşünsenize sevgilinizle veya eşinizle romantik bir akşam yemeği yiyeceksiniz dip dipe masalardan yandaki masadaki kişilerde size eşlik edecek. Yada dostlarınızla bol kahkalı bir sohbet yapacaksınız etrafınızdakiler size ne oluyoruz bakışı fırlatacaklar...!!!

Alaçatının 1998 yılındaki halleri pek bir güzeldi, şimdi istanbulun bir semti gibi ....

Unutmadan İzmirde Kemeraltı Çarşısında- Asmaaltı Söğüşcüsünde Söğüş yedik. 43 yıldır aynı mesleği yapıyormuş. Ayaküstü yemek için denenebilir.


1 comments:

Mehmet Bilgehan Merki said...

Alaçatı'da şimdilerde sözde meşhur edilip rant sömürülen beldelerimizden birisi. Umarım Kuşadası Bodrum gibi giderek kimliğini yitirmez.
Fotoğraflar ise hayran olunmayacak gibi değil.

About

.
 
google-site-verification: google6264df489a134469.html