Sunday, November 9, 2008

Durusu

Bu sonbahar fotoğraflarını Tijen için çektim. :-)


Hafta sonları şöyle rahatça yürüyebileceğimiz, bisiklete binebileceğimiz yeşil bir alan bulmakta zorlanıyoruz. Sadece bizim evin etrafı var...:-)
Neyse haritada bu sefer durusu'yu bulduk. Durusu Park Hotel'e doğru yola koyulduk. Hava çoğunlukla bulutluydu, güneşli olsaydı burası için belki düşüncelerim daha pozitif olurdu...:-)
Durusu Park Hotel'in civarı bisiklete binmek için ideal. Aslında civarda farklı sporlar yapan gruplara rastgeldik.


Otelin içinde hayvanlar da var (tavşanlar, kazlar vs.) bu yüzden çocuklu aileler için ideal bir mekan. Benim dikkatimi şarap evi çekmişti. Gitmeden fotoğraflarını görmüştüm. Mekan olarak güzel konumda ama kapalı olduğu için içerisi hakkında pek bir yorum yapamıyorum. Baharda bir gün mutlaka gitmek lazım. Otelin işletmesini pek başarılı bulmadım, umarım şarpevide bundan nasibini almamıştır.
En son karar baharda çiçeklerin açtığı bir mevsimde açık havada kahvaltı yapıldıktan sonra verilecektir...:-)

Bu alanın içinde villalar da vardı. Birbirlerinden epey uzakta ve değişik mimaride. Hele bir tanesi USA-Westport daki bir arkadaşımın evine o kadar çok benziyordu ki.
Neyse oradan yolda çıktık... Köy yollarına saptık. Dursun köy, hadımköy oklarını takip ettik.. Yol kare kare kesilmiş yeşil pastayı andırıyordu. Tabiki budurumda bulutlarda pastanıın kreması oluyordu...

Yol üzerinde "Dertli Balıkçı" levhahasını gördük. Gidelim bakalım neyymiş derdi dedik. Açık olmadığı için bu denemede bahahra kaldı...
Unutmadan Karaburuna da uğradık. Ama burası kabus gibi bir yer. Korkunç birbiri içine girmiş estetikten yoksun evlerle dolu bir yer... Birdaha gidilmeyecek mekanlar arasında yer aldı...9 comments:

fullhouse said...

fotolar süüüper. nerede bu durusu?

A cup of Caffein said...

@fullhouse:
durusuyya TEM otoyolunda hadımköy sapağından çıktıktan sonra karşınıza gelen ilk ışıklardan sağa döndükten sonra hadımköy tabelalarını izliyerek daha sonrada durusu park otel tabelalarını izleyerek ulaşabilirsiniz.iyi eğlenceler... not: fotoğraflar güzel bölümlere ait her yeri böyle demek değil.:-)Arzu

Mr_Turkish_Delight said...

sayfanin fon rengi ile fotograflar süper olmus brumendigicigim :)

Erkin said...

en son fotograf oldukca guzel

Basak said...

Selam Bir bardak Kafein. Bu bir davet mesajı. Sanırım benzer hayat görüşünü paylaşıyoruz, frekans uygunsa, arada bizim bloga da bekleriz. Selam ve sevgiler
Başak

A cup of Caffein said...

@Mr.TD...
doğadaki renkleri çok daha hoştu...:-) nasıl sizin oralar soğuk mu?

A cup of Caffein said...

@Erkin...
Evet.. hele yolun kenarında pembe çiçek açan ağaçları görseydiniz daha bir beğenecekttiniz...

A cup of Caffein said...

@başak (akvaryumda balık!!!) :-)
çok güzel bir fotoğraf ve blog ismi...
Tabi ki ne demek...
Tembellik yapmayıp en kısa zamanda sizleride komşularım arasına alacağım...
Görüşmek üzere... selamlar. Arzu

ashure said...

cok guzel biryer gibi otelin isletmesini basarili bulmadin biraz acarmisin? merak ettigim gidip tekrar kaldin mi? evetse nasildi?
tesekkur ederim

About

.
 
google-site-verification: google6264df489a134469.html